W jaki sposób podziękować gościom za przybycie na ślub?

Zawarcie małżeństwa jest zawsze hucznie świętowane. Para młoda zaprasza rodzinę bliższą i dalszą, znajomych, a niekiedy i sąsiadów. Często na przyjęciu jest ponad 100 osób, którym wypada podziękować za przybycie. W jaki sposób można to zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest drobny upominek, który można wręczyć w dowolnym momencie. Jak wybrać ten podarunek? Czy jest coś praktycznego, w co warto zainwestować?

Podziękowanie gościom za przybycie na ślub i wesele

Jeszcze parę lat temu najczęściej para młoda dziękowała swoim gościom, obdarowując ich ciastem na pożegnanie. Ta tradycja jest bardzo popularna i ciągle praktykowana. To fajny i miły gest, a goście mogą na drugi dzień ze smakiem zjeść pyszne słodkości, na które niejednokrotnie podczas wesela nie było chęci.

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się też drobne upominki, które nowożeńcy wręczają wszystkim swoim gościom. Nie chodzi tu o drogie prezenty, a jedynie praktyczne podarunki, które będą przypominać wszystkim o tym wspaniałym i jedynym w swoim rodzaju dniu. Dobrze jest pamiętać o takim geście i przygotować coś wcześniej. W sklepach jest bardzo duży wybór gadżetów, które idealnie nadają się na tę okazję. Większość z nich można spersonalizować, co sprawia, że taki upominek jest wyjątkowy.

Kiedy powinno się podziękować gościom?

Wręczenie upominku gościom może nastąpić w różnym momencie wesela. Wszystko zależy od przebiegu uroczystości i pary młodej. Jedną z opcji jest podarowanie prezentu zaraz na początku. Można to zrobić tuż po obiedzie, podchodząc do stolików każdego z obecnych. Dobrym rozwiązaniem jest też umieszczenie upominku na stoliku przy każdym z gości.

Wiele par młodych decyduje się na podziękowanie na zakończenie przyjęcia. Ten moment jest wybierany ze względu na fakt, że właśnie po imprezie gościom wręczano ciasto weselne. Jest to dobrym moment, choć nie każdy z gości może pamiętać o tym podarunku. Wiadomo, że na przyjęciu weselnym są wysokoprocentowe trunki, które niekiedy zbyt mocno uderzają do głowy. Warto więc obserwować gości i w razie konieczności podejść do każdego w trakcie przyjęcia, porozmawiać z nim i podarować upominek.

Podziękowanie gościom w formie magnesu

Od wielu lat magnesy cieszą się niesłabnącą popularnością. To ciekawy gadżet, który nie tylko dobrze wygląda, ale jest też praktyczny. Można go powiesić na lodówce lub innym przedmiocie wykonanym z metalu i będzie on przytrzymywać notatki lub zdjęcia z wakacji.

Magnes ślubny sprawi radość młodszym, jak i starszym osobom. Można wybrać spośród wielu ciekawych kształtów, kolorów i wzorów. Do wyboru są magnesy spersonalizowane lub uniwersalne z motywem ślubnym. Ta pierwsza opcja jest jednak dużo lepsza. Po pierwsze goście będą pamiętać, od kogo otrzymali prezent, a po drugie wyglądają one dużo ciekawiej. Na magnesie można nadrukować zdjęcie, grafikę lub napis. Mogą być to imiona pary młodej, data ślubu lub sentencja ślubna. Wybór jest ogromny, a więc bez problemu każdy znajdzie coś, co będzie pasować do jego charakteru czy stylu wesela.