Zrób to sam – girlanda ślubna

Girlandy stały się prawdziwym hitem ślubów, świąt czy też imprez urodzinowych. Niestety jest to dekoracja dosyć droga. Wiele osób chce ją jednak mieć, zdając sobie sprawę z tego, że jest również bardzo uniwersalna. Czy da się samodzielnie wykonać girlandę?

Z czego wykonuje się girlandy?

Girlandy ślubne są najczęściej wykonywane z trzech rodzajów materiałów. Należą do nich kwiaty, papier i balony. W ostatnim czasie obserwuje się, że popularność zaczynają również zyskiwać girlandy świetlne. 

Wykonanie girland ślubnych wcale nie jest rzeczą skomplikowaną o ile dana osoba dokładnie wie, jak będą one wyglądać. Ważne jest zakupienie materiałów potrzebnych do stworzenia girland.

Co nazywamy girlandą?

Girlanda to po prostu taka ozdoba. Można ją zawiesić w różnych miejscach sali lub też w miejscu zaślubin. Niekoniecznie musimy mieć miejsce do zahaczenia z dwóch stron. Girlandy najczęściej umieszczane są na specjalnie do tego przygotowanych stojakach. Na chwilę obecną poprzez girlandy nie rozumie się już powiązanych ze sobą sznurkami balonów. Dzisiaj są one czymś więcej. 

Gdzie wykorzystuje się girlandy?

Jest to rzecz, którą wykorzystuje się przede wszystkim jako ozdoba ślubów i miejsc w których dochodzi do zaślubin. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób można nadać danemu miejscu całkowicie innego charakteru. Można sprawić, że kawałek ziemi stanie się bardziej romantyczny, a sama uroczystość nabierze innego wymiaru.

Samodzielne tworzenie girland

Wykonanie girland ślubnych jest bardzo proste. Początkowo należy zakupić potrzebne elementy. Jeżeli panna młoda chce wykorzystać girlandy papierowe, to wystarczy je zakupić w mniejszych elementach. Następnie elementy trzeba do siebie dopasować. Tak samo powinno się postępować z girlandami kwiatowymi. Z tą tylko różnicą, że tutaj najczęściej dokupuje się elementy zielone. Ich celem jest przełamanie kolorystyki, ale również mają służyć minimalizowaniu kosztów. Zakup kwiatów jest sporym wydatkiem. Kiedy już posiadamy odpowiednią ilość kwiatów należy je, za pomocą drucika lub taśmy, przymocowywać do sznurka. Istotne jest układanie roślin w odpowiednim kierunku – wszystkie powinny być skierowane w tę samą stronę.

Najtrudniejsza do zrobienia girlanda z balonów

Największym problemem może się okazać girlanda zrobiona z balonów. Przede wszystkim mocowanie samych balonów wydaje się najbardziej czasochłonne i wymagające wprawy. Nie jest to jednak rzecz niemożliwa. Z całą pewnością da się wykonać ten rodzaj girlandy w zaciszu własnego domu. Trzeba mieć tylko naprawdę sporo cierpliwości i wolnego czasu. Można jednak znacznie ograniczyć koszty związane z dekoracjami ślubnymi. Wbrew pozorom są one zawsze bardzo wysokie. Nie każdego na nie stać. Czasami trzeba iść na kompromis.

Idealna dekoracja przyjęcia ślubnego

Przyjęcie ślubne odbywające się w ogrodzie będzie bardziej eleganckie czy też romantyczne w momencie kiedy przywiesimy w altanie lub przy stołach ręcznie zrobione girlandy. Panna młoda będzie się musiała nieco napracować przy nich ale gra jest warta świeczki.