Jak oryginalne poprosić o świadkowanie na weselu?

Podczas organizacji wesela należy pamiętać o wielu bardzo istotnych kwestiach. Dla przyszłej pary młodej dopilnowanie wszystkich najważniejszych spraw może stanowić nie lada wyzwanie. Na szczęście w takiej sytuacji pomocni mogą okazać się świadkowie. Mimo tego, że odgrywają oni w dużej mierze symboliczną rolę, to w wielu momentach mogą również służyć pomocą. Wybór świadków powinien być dobrze przemyślany, ponieważ powinny to być osoby, które są w pełni zaufane. Najczęściej świadkami zostają przyjaciele lub bliscy pary młodej. Oprócz samego wyboru świadków warto również zadbać o to, aby w odpowiedni sposób poprosić ich o świadkowanie na weselu. Jak powinna wyglądać taka prośba? Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w tym artykule.

Jaką rolę odgrywają świadkowie na ślubie oraz weselu?

Świadkowie podczas całej uroczystości pełnią kilka bardzo istotnych funkcji. Do ich zadań, należy przede wszystkim dbanie o prawidłowy przebieg imprezy weselnej. Zajmują się oni gośćmi, zachęcają ich do wspólnej zabawy już od pierwszych minut imprezy oraz dbają o to, aby niczego im nie zabrakło. Ponadto świadkowie w pewnym stopniu pomagają w przygotowaniu imprezy weselnej. Do ich zadań należy również organizacja wieczoru kawalerskiego oraz panieńskiego. 

Oprócz wymienionych wyżej funkcji świadkowie podpisują również akt małżeństwa zawartego przez parę młodą oraz towarzyszą im podczas ślubu, np. w momencie wymiany obrączek. 

Jak w odpowiedni sposób poprosić o świadkowanie na weselu?

Wybór świadków może stanowić nie lada wyzwanie dla przyszłych nowożeńców. Są to osoby, które mają bardzo ważne zadania do wykonania w trakcie ceremonii oraz przed nią, dlatego też ich wybór powinien być podyktowany wieloma czynnikami. Jeśli już uda się zdecydować, kto zostanie świadkiem lub świadkową na ślubie i weselu, warto zadbać o to, aby prośba o świadkowanie była oryginalna i zapadająca w pamięć. Poproszenie bliskiej osoby o zostanie świadkiem jest wyrazem uznania oraz zaufania dla drugiej osoby. Należy zatem postarać się, aby potencjalny świadek poczuł się wyjątkowo.

Istnieje kilka pomysłów na to, by poprosić bliską osobę o zostanie świadkiem. Jednym ze standardowych sposobów jest po prostu rozmowa i zapytanie o to wprost. Warto jednak w takiej sytuacji zadbać o odpowiedni nastrój. W tym celu należy zaprosić świadka lub świadkową w ulubione miejsce i uroczyście zapytać o to, czy dana osoba zechciałaby zostać świadkiem na ślubie. 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również różnego rodzaju prezenty, które zawierają prośbę o świadkowanie. Często potencjalni nowożeńcy proszą o zostanie świadkiem za pomocą zdrapek. W wielu sklepach można znaleźć specjalnie przygotowane zdrapki, po zdrapaniu których ukazuje się prośba o zostanie świadkiem. Takie rozwiązanie wydaje się bardzo ciekawe oraz oryginalne i zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Można również wręczyć bliskiej osobie upominek, na przykład w postaci drewnianej szkatułki, w której znajduje się specjalnie przygotowana kartka z prośbą o świadkowanie.