Jak podać obrączki na ślubie?

Jednym z najważniejszych symboli ślubnych są obrączki. To one od dnia ślubu mają symbolizować połączenie i oddanie się sobie małżonków. Dlatego warto zadbać i o same obrączki i o to, jak zostaną one podane, jeszcze narzeczonym, podczas ślubu. 

Tradycyjna poduszeczka

Częstym sposobem wniesienia i prezentacji obrączek, jeszcze zanim znajdą się na dłoniach nowożeńców, jest ozdobna poduszka wnoszona przez dziecko lub parę dzieci. Poduszeczki takie są często przyozdobione połączeniem delikatnych koronek i świeżych kwiatów. Taki sposób prezentacji obrączek jest efektowny, ale nietrwały. Właśnie dlatego tradycyjną poduszeczkę coraz częściej zastępuje ozdobne pudełko na obrączki ślubne, które nie tylko piękne wygląda, ale po ceremonii może stanowić miłą pamiątkę tego szczególnego dnia.

Piękne pudełko na szczególną okazję 

Pudełka na obrączki ślubne występują w bardzo wielu wersjach. Najbardziej popularne są te wykonane z naturalnego drewna, w środku których znajdziemy dwie poduszeczki na obrączki. Drewniane pudełka bywają pięknie zdobione, może to być rysunek lub grawer z motywem kwiatowym, albo cytatem ważnym dla przyszłych małżonków. Motyw i kolorystykę zdobień takiego pudełka warto dopasować do stylu obrączek, ślubu i wesela.

Ciekawą opcją mogą być też pudełka-szkatułki wykonane ze szkła. W środku  takiego przezroczystego pudełka można umieścić obrączki na poduszeczkach z materiału lub takich wykonywanych z naturalnego mchu. Na rynku dostępne są nie tylko personalizowane produkty, ale również unikatowe, jak pudełko wykonane z kawałka wydrążonej gałęzi drzewa czy dużej muszli.

Źródło zdjęcia użytego w tekście: https://z-milosci.pl/dodatki-slubne/pudelka-na-obraczki