Jak wybrać oprawę muzyczną na wesele?

Wybór znakomitego DJ-a lub sprawdzonej orkiestry na wesele to nie lada wydatek, dlatego warto dobrze przemyśleć tą kwestię. Na porządnym prowadzącym tej uroczystości jednak nie należy oszczędzać. To muzyka jest bowiem tym elementem, który pamiętają goście z wesela najdłużej. Dobra zabawa nas samych oraz naszych bliskich powinna być więc priorytetem.

  1. Z polecenia

Jeśli chodzi o oprawę muzyczną wesela – warto sprawdzić ją osobiście. Może byliście na weselu znajomych i podobała wam się muzyka? A może ktoś z waszych bliskich jest zachwycony zespołem, który grał na imprezie andrzejkowej lub sylwestrowej? Warto posłuchać wcześniej osób, którymi jesteśmy zainteresowani oraz spotkać się i poprosić o filmy z wesel, na których grali.

  1. Sprzęt

Dobry zespół czy DJ musi posiadać odpowiedni sprzęt na naszą ilość gości. Bez względu na to, czy wesele jest w sali na 250 osób, czy w plenerze, muzyka musi być dobrze słyszalna, a prowadzący mieć niezawodny sprzęt.

  1. Piosenki weselne

Przed przyjęciem, warto dokładnie omówić piosenki weselne (więcej we wpisie RozsądneWesele.pl), które pojawią się na weselu. Taką przykładową playlistę możemy otrzymać od dj lub orkiestry. Możemy też ją stworzyć sami ze swoich ulubionych i znanych piosenek. Pamiętajmy jednak, by piosenki weselne były skierowane do wszystkich (starszych i młodszych). Te żywe i energiczne rytmy muszą się też przeplatać z tymi spokojnymi hitami.

  1. Jakich piosenek, nie może zabraknąć w weselnej playliście

Tyle ile par tyle zapewne utworów. Większość z nas zgodnie twierdzi, iż nie wyobraża sobie zabawy weselnej bez takich przebojów jak np.: Big cyc – „Rudy się żeni”, Kayah & Goran Bregovic- „Prawy do lewego”, Ryszard Rynkowski – „Jedzie pociąg z daleka” czy De Press – Bo Jo Cie Kochom.