Tradycje weselne

Zastanawiasz się jak powinno wyglądać nowoczesne wesele? Z których tradycji możesz zrezygnować, a których się trzymać? Zastanów się dobrze nad tradycjami, które widzisz na swoim weselu i odpowiedz sobie na ważne pytanie : dla kogo one są ważne?

Twoje wesele, to twoja impreza, twój dzień i twoja decyzja. Jeśli uwielbiasz weselne zabawy, śmiało uwzględnij je podczas planowania wesela. Jeśli nie przepadasz za oficjalnym podziękowaniem dla rodziców, zrezygnuj z niego, a na to miejsce podziękuj rodzicom osobiście dzień przed i uprzedź ich wtedy o swoich planach.

zapakowany prezent

Są też tradycje, z których nie warto rezygnować, a jedynie unowocześnić ich formę. Świetnym przykładem są prezenty dla gości weselnych opisane w RozsadneWesele. Niegdyś były to butelki alkoholu lub mieszanki ciast. Obecnie odchodzi się od tego zwyczaju, jednak tradycja jest w dalszym ciągu kultywowana. Dobrym zastępnikiem są pięknie opakowane słodycze z kartą z podziękowaniami, zabawne gadżety, breloczki lub zestawy świec.

Nie tylko prezenty dla biesiadników to tradycja, którą warto podtrzymać. Elementy takie jak tort, czy pierwszy taniec są ważne. Jeśli nie przepadasz za typowymi weselami, wprowadź na swoją imprezę powiew świeżości, mimo zachowania niektórych zwyczajów.