Zaproszenie ślubne – jak powiadomić o konieczności potwierdzenia przybycia?

W dzisiejszych czasach wesela organizowane są bardzo hucznie, na kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób. Często jednak się zdarza, że osoby zaproszone rezygnują z przybycia. Dodatkowe miejsca wiążą się z kosztem, więc organizujący wesele jak najszybciej chce wiedzieć o tym, kto tak naprawdę pojawi się na uroczystości. Jak powiadomić o konieczności potwierdzenia obecności?

Element zaproszenia

Przygotowując zaproszenia ślubne warto wygospodarować miejsce na zamieszczenie informacji kontaktowych do pary młodej. Dodatkowo powinniśmy zawrzeć również ostateczny termin potwierdzenia obecności. Dzięki temu goście zostaną w wygodny sposób powiadomieni o konieczności potwierdzenia przybycia. Nie zawsze jednak w zaproszeniu ślubnym znajduje się miejsce na takie informacje.

Wkładka z informacją

Specjalistyczne sklepy ślubne oprócz zaproszeń oferują również specjalne wkładki do nich, na których można zamieścić informacje kontaktowe. Sposób ten jest podobny do poprzedniego, a pozwala na zaoszczędzenie miejsca na zaproszeniu. Ponadto metoda ze specjalną wkładką sprawdzi się również wtedy, kiedy informacja o potwierdzenie obecności zwyczajnie nie wpasowuje się w estetykę całego zaproszenia na uroczystość.