Ciekawe i oryginalne zaproszenia na ślub

Na jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, czyli na ślub wypada gości zapraszać osobiście. Jednakże każdy z nich powinien otrzymać pisemne zaproszenie, zawierające między innymi termin i miejsce uroczystości. Dzisiaj powszechnie uznaje się, że zaproszenia ślubne powinny być starannie dobrane i przede wszystkim jak najbardziej oryginalne.

Personalizowane, wykonywane ręcznie czy gotowe?

Personalizowane zaproszenia to dzisiaj niemal standard. Bardzo mało osób bowiem decyduje się na zakup gotowych druczków, które należy ręcznie wypełnić. Coraz większą furorę robią jednak ręcznie robione oryginalne zaproszenia ślubne. Tutaj twórcy posługują się przeróżnymi metodami do ich realizacji, jedną z popularniejszych jest decoupage. Ciekawe może być także łączenie ze sobą kilku form, jak haftowanego obrazka z techniką wycinania papieru.

Jak najbardziej pomysłowe

Najważniejszy jest jednak pomysł na sam wygląd zaproszenia, który w wielu przypadkach pochodzi od pary młodej. Zaproszenia umieszcza się w butelkach czy nadaje im przeróżne kształty co sprawia, że stają się nietypowe i unikalne. Obecnie kwestia tego, jak będą wyglądały zaproszenia na ślub jest jedną z pierwszych, którymi zajmują się przyszli małżonkowie podczas przygotowań do wesela.