Jak wypisywać zaproszenia ślubne?

Wybór odpowiednich zaproszeń to jedna z ważnych kwestii do rozstrzygnięcia, jakie stoją przed młodą parą. Na szczęście wybór oferowanych na rynku zaproszeń ślubnych jest tak szeroki, że nawet najbardziej wybredni klienci znajdą coś, co trafi w ich gusta i możliwości finansowe.

Co powinno znaleźć się w zaproszeniu ślubnym?

Prawidłowo wypełnione zaproszenie ślubne zawiera najważniejsze dane dotyczące tego wyjątkowego dnia. Na samej górze umieszcza się imiona i nazwiska osób zapraszających, później osoby zapraszanej. Bardzo istotne są dane dotyczące godziny, daty i miejsca zawarcia związku małżeńskiego i ewentualnego przyjęcia weselnego.

Zachowanie form

Oznaką szacunku dla gościa jest staranne wypełnienie zaproszenia. Zaproszenia ślubne nie powinny być pokreślone lub – co bardzo ważne – nie mogą zawierać błędów w formach grzecznościowych lub nazwiskach.

ślubne zaproszenie z miłości

Kwestią sporną pozostaje fakt, czy wypada w nich umieszczać dodatkową wkładkę informującą o tym, co przynieść zamiast kwiatów lub jakie prezenty preferuje młoda para.

Narzeczeni mogą zaproszenia wypisywać ręcznie lub wybrać takie, których całość jest drukowana. To drugie rozwiązanie z pewnością pozwoli im zaoszczędzić sporą ilość czasu.