Co powinny zawierać zaproszenia na studniówkę?

Studniówka to wyjątkowy moment, który w symboliczny sposób wskazuje na wkraczanie w nowy etap życia, w dorosłość. Przygotowania do studniówki potrafią pochłonąć trochę czasu i nieco pieniędzy. Jednymi z rzeczy, które warto zakupić przed balem studniówkowym, są eleganckie zaproszenia studniówkowe. Co przede wszystkim powinny one zawierać?

klasyczne zaproszenie na studniówkę

Data i miejsce

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dokładne określenie miejsca oraz czasu imprezy. Trzeba pamiętać o tym, aby prócz nazwy lokalu, na zaproszeniu również bezwzględnie znalazł się adres miejsca, a także godzina rozpoczęcia zabawy.

Dla kogo i z kim?

Zaproszenie na studniówkę powinno również jasno określić, kogo się zaprasza oraz zawierać formułę dotyczącą osoby towarzyszącej. Tego typu informacje nie muszą być wydrukowane na zaproszeniu. Wystarczy wpisać je ręcznie.

Dodatkowe ważne informacje

Warto również dokładnie zastanowić się nad innymi ważnymi informacjami, które warto na takim zaproszeniu umieścić. Mogą się tu na przykład znaleźć informacje dotyczące ograniczenia spożywania alkoholu, jeśli w danej szkole takie obowiązuje lub krótka wzmianka na temat obowiązującego stroju lub jakiegoś jego elementu, jeśli zostało to wcześniej ustalone.