Zaproszenia w stylu boho – oryginalnie i elegancko

Boho to eklektyczny styl łączący elementy, które z pozoru mogą do siebie nie pasować: hippisowskie barwy i oryginalność bohemy. Sama nazwa boho wywodzi się zresztą od francuskiej cyganerii – środowiska artystycznego, które wzbudzało kontrowersje swoim podejściem do sztuki. Ciekawy, oryginalny styl cieszy się obecnie rosnącą popularnością, dlatego też modne są projekty zaproszeń ślubnych w konwencji boho.

Jak wyglądają zaproszenia w tym stylu?

Istnieje kilka elementów, które zazwyczaj pojawiają się na tego typu zaproszeniach. Pomijając sam dobór kolorów kojarzący się z kulturą hippisowską, boho to przede wszystkim kwiaty i piórka. Kolorowe, kwieciste zaproszenia prezentują się niewątpliwie elegancko, a jednocześnie dzięki oryginalnym kompozycjom i doborze kolorów wyróżniają się spośród innych klasycznych szablonów zaproszeń. Piórka nadają natomiast subtelności i delikatności. Dzięki nim można także stworzyć zaproszenia jedyne w swoim rodzaju – zamiast stawiać jedynie na nadruki, równie dobrze można nakleić prawdziwe piórka.

Rustykalnie

Zaproszenia ślubne boho mogą być dodatkowo utrzymane w rustykalnym stylu. Coraz modniejsze staje się wykorzystanie brązowego papieru, a także urozmaicenie zaproszeń ozdobami takimi jak kokardki wykonane ze sznurka czy nawet drobnymi, drewnianymi elementami.