Planowanie wesela – zaproszenia ślubne

Każde wesele, nawet najmniejsze wymaga dobrze zaplanowanej organizacji. Każdy marzy przecież o tym, aby jego wesele było idealne, dlatego warto wcześniej o wszystkim pomyśleć.

Ustalenie liczby gości

Kwestią podstawową jest zrobienie listy gości, których zapraszamy na wesele. Zwykle jest tak, że początkowo wydaje się, iż gości na weselu nie będzie zbyt dużo. Po zastanowieniu się nad tym, kogo chcemy zaprosić liczba gości okazuje się jednak wyższa, niż się początkowo spodziewano. Dlatego tez, przed wynajęciem sali i zamówieniem cateringu trzeba zrobić dokładną listę osób, które chcemy zobaczyć na weselu.

Zaproszenia ślubne

Kiedy lista gości jest już gotowa można zamówić zaproszenia ślubne. Dzisiaj w modzie zdają się być zaproszenia ślubne eko. Czym różnią się od tradycyjnych zaproszeń? Do tworzenia zaproszeń ślubnych eko wykorzystuje się specjalny papier, dzięki któremu nie niszczy się środowiska. Wydawać by się mogło, że na wydrukowanie zaproszeń ślubnych nie zużywa się na tyle dużo papieru, aby środowisko mogło z tego powodu ucierpieć. Jednakże, śluby odbywają się nieustannie, dlatego ostatecznie liczba powstających zaproszeń jest ogromna i może mieć znaczący wpływ na niszczenie środowiska.